پزشکی و سلامت

گیاهی که ناجی بیماران دیابتی است

دیابت بر توانایی بدن در پردازش قند تأثیر می‌گذارد و می‌تواند منجر به شرایط سلامتی دیگری نیز شود. با توجه به اظهارات مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ایالات‌متحده (CDC)، دیابت یک وضعیت سلامت مزمن است که سالانه حدود ۳۷ میلیون آمریکایی را تحت تأثیر قرار می‌دهد و ۹۰ تا ۹۵ درصد افراد مبتلا به دیابت به دیابت نوع ۲ مبتلا هستند.

به نقل از هلث، کلینیک مایو ایالات‌متحده می‌گوید که علل دقیق ابتلا به دیابت ناشناخته اما شواهد قوی وجود دارد که چربی اضافی احشایی با این بیماری مرتبط است. مرکز دیابت بریتانیا توضیح می‌دهد که چربی احشایی در اطراف اندام‌های ناحیه روده جمع می‌شود و پروتئین ۴ (RBP۴) ترشح می‌کند که می‌تواند مقاومت به انسولین را افزایش دهد و باعث عدم تحمل گلوکز و افزایش سطح قند خون شود.

کاهش سطح استرس و خواب مداوم با کیفیت خوب نیز می‌تواند به کاهش چربی احشایی کمک کند. این اقدامات همچنین  به کاهش علائم و خطرات مرتبط با دیابت کمک می‌کند. نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که اسانس اسطوخودوس ممکن است در کاهش استرس و بهبود خواب کمک‌کننده باشد اما آیا می‌تواند در درمان دیابت و سایر بیماری‌های مرتبط با آن تأثیر داشته باشد؟

انجمن دیابت آمریکا توضیح می‌دهد که طب غربی از دیرباز به اسانس‌های گیاهی به‌ دلیل خواص دارویی آن‌ها اهمیت می‌داد و این روش درمانی از بقراط آغاز شد که بیماری‌های پوست را با رایحه‌درمانی درمان کرد.

اسطوخودوس یکی از محبوب‌ترین اسانس‌هاست که به دلیل توانایی آن در مقابله با شرایط بهداشتی متعدد ارزشمند است. اسانس اسطوخودوس می‌تواند به بهبود زخم، اضطراب، خواب، عفونت‌های قارچی حتی ریزش مو همچنین به کاهش استرس، فشار خون و سطح کورتیزول کمک کند.

(خبرگزاری ایسنا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای مشابه