سیاسی

کنایه های تند عضو شورای وحدت: عمامه پراکنی را برخی ائتلاف های اصولگرا باب کردند نه آن جوان بدبخت بی سواد/برخی ائتلاف ها عامل حذف روحانیت هستند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی شورای وحدت، حسن بیادی دبیر کل جمعیت آبادگران جوان ایران اسلامی پیرامون فضای انتخاباتی کشور گفت: به نظر بنده هنوز شور و هیجان انتخاباتی در کشور به وجود نیامده، به این دلیل که برخی باندهای متصل به ثروت و قدرت که تحت عنوان ائتلاف و عناوین دیگر کار می‌کنند با بهانه‌های مختلف رقبای خود را از چرخه انتخابات خارج می‌کنند، به این ترتیب که وحدت را بهم می‌ریزند و فضای ناامیدی را میان مردم تقویت می‌کنند.

برخی ائتلاف ها عامل حذف روحانیت هستند

عضو هیئت عالی شورای وحدت با تأکید بر اینکه برخی ائتلاف‌ها عامل حذف روحانیت هستند، افزود: به عبارت دیگر وقتی مردم مشاهده می‌کنند که یکسری افراد داخل یک جریان برای حذف روحانیت با یکدیگر اختلاف دارند، در نتیجه فضای ناامیدی در جامعه شکل می‌گیرد. در حقیقت به نظر بنده ائتلاف‌های معروف به اصول‌گرا عامل حذف روحانیت هستند و در واقع «عمامه پرانی» را به صورت محتوایی این گروه باب کردند نه آن جوان خام بدبخت بی‌سواد چرا که این گروه‌ها در چند دوره اخیر با لطائف الحیل هم جامعه مدرسین و هم جامعه روحانیت را کنار زدند.

وی گفت: لذا برخی ائتلاف‌ها باعث می‌شوند افراد شایسته وارد مجلس نشوند که از نتایج عملکرد چند دوره‌ گذشته چنین استنباطی دور از عقل و شعور جامعه نیست کانه از طریق یک ائتلاف خاص با هماهنگی بعضی از ارگان‌ها انقلابی مخملی صورت گرفته و حاضر به وحدت و مشارکت بادیگر گروه‌های همسو نیستند و شعار اصلی‌شان حتی با جامعه روحانیت اشتراک صفر است، به همین دلیل رقابت یک طرفه می‌شود و فرمایشی و از نوع انتصابی که برای پیروزی به دنبال مشارکت حداقلی هستند البته این موارد خلاف خواسته‌های مقام معظم رهبری است که به دنبال مشارکت حداکثری هستند فکر می‌کنید چه سودی حاصل جامعه معترض می‌شود؟

شورای وحدت بی حاشیه ترین گروه انتخاباتی است

بیادی با اشاره به ایجاد راه‌کارهای مناسب و فراهم کردن بسترهای لازم برای پرشور کردن فضای انتخابات تصریح کرد: شورای وحدت بی‌حاشیه‌ترین و مصلح‌ترین گروهی هستند که از طرف جامعه روحانیت هدایت می‌شوند که هدف اصلی آنها تمامیت خواهی در انتخابات و پیروزی نیست بلکه مشارکت عمومی و افزایش رضایت و امیدواری دادن به مردم است که در نتیجه آن مشارکت افزایش پیدا کند. برای شورای وحدت اینکه چه کسی از لیست مورد نظر وارد مجلس شود در اولویت‌های بعدی قرار دارد چراکه افزایش مشارکت در انتخابات اولویت اول این شورا است.

بیادی ضمن پیش‌بینی میزان موفقیت شورای وحدت برای حضور مردم پای صندوق‌های رأی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی در مورد میزان موفقیت شورای وحدت زودهنگام است. از طرفی افزایش مشارکت در انتخابات وابسته به پارامترهای گوناگون است که یکی از آنها به حرکت دولت مربوط می‌شود، به معنای دیگر اقدامات دولت می‌تواند رضایتمندی مردم را تحت تاثیر قرار بدهد.

او در پایان یادآور شد: در مجموع دولت باید اقدامات ضروری، فوری و صادقانه انجام دهد و اعتماد مردم را جلب کند چراکه در حال حاضر اعتماد مردم نسبت به نتیجه رفتار بسیاری از مسئولین سلب شده و این قضیه ربطی به جناح چپ یا راست ندارد، بلکه همه جناح‌ها نگران این سلب اعتماد مردم از دولت هستند. البته در این عده بسیار محدودی دم از سازگاری خود با دولت را می‌زنند که علت آن هم منافع آنها است. مسئولین دولتی اگر شب را بخواب می‌روند به فکر چگونگی پایداری دولت خود هستند در صورتیکه اگر مسئول دولتی بخواب میرود باید به فکر راه نجات برای حل مشکل مردم بخواب برود نه اینکه وزیر دارایی شب می‌خوابد و صبح از خواب برمی‌خیزد به دنبال افزایش مالیات و خالی کردن جیب مردم به انحای مختلف است و هیچ خدماتی از این بابت برای مردم وجود ندارد چرا که فقط به دنبال حل مشکل دولت هستند نه مردم در ضمن وزارت نیرو و نفت و گاز و مخابرات از این مستثنی نیستند.

۲۷۲۱۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای مشابه