پزشکی و سلامت

پوشش ۷۰ درصدی هزینه‌های توانبخشی معلولان در بخش خصوصی/افزایش خدمات ستاره‌دار به ۵۹ خدمت

رییس سازمان بهزیستی کشور از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری سازمان بهزیستی کشور و بیمه سلامت در راستای “پوشش دهی ارائه خدمات درمانی برای افراد دارای معلولیت” خبر داد.

علی‌محمد قادری در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری سازمان بهزیستی کشور و بیمه سلامت پیرامون “پوشش دهی ارائه خدمات درمانی برای افراد دارای معلولیت” که با حضور مدیرعامل بیمه سلامت برگزار شد، بیان کرد: ما افرادی را در سازمان بهزیستی تحت پوشش داریم که خانواده دارای چند معلول است و افرادی هستند که مستمرا نسبت به دریافت خدمات توانبخشی تقاضا دارند.

وی با اشاره به تفاهم نامه مذکور گفت: این تفاهم نامه نقاط جاذبی دارد که خانواده ها می‌توانند از آن استفاده کنند. باید تلاش کنیم این خدمات در نظام بودجه ای کشور ریشه دار شوند که مستمرا بتوانیم این خدمات را که حدود ۵۹ کد خدمت ستاره دار توانبخشی است برای آحاد افراد دارای معلولیت به عنوان یک رویه هدفمند در بودجه داشته باشیم.

کاظمی معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور نیز با بیان اینکه امسال تفاهم نامه سال گذشته را تمدید می کنیم، اظهار کرد: در این تفاهم نامه قرار است بخش عمده‌ای از هزینه‌ای که برعهده خانواده دارای فرد معلول است و از خدمات مراکز غیردولتی بهره مند می‌شود، پرداخت شود؛ به طوریکه ۷۰ درصد تعرفه مرکز کار درمانی، فیزیوتراپی، گفتاردرمانی و شنوایی سنجی و هر مرکز دیگری که افراد دارای معلولیت مراجعه و خدمات توانبخشی را دریافت می‌کنند، از محل این تفاهم نامه پرداخت خواهد شد و کلیه خدمات ستاره دار حوزه توانبخشی در این تفاهم نامه گنجانده شده است. 

(خبرگزاری ایسنا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای مشابه