پزشکی و سلامت

واکسن‌‎نزده‌ها اجازه سفر نوروزی به این استان را ندارند

عباس علیپور روز یکشنبه افزود: طبق مصوبه ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا، تزریق سه دز و یا ۲ دز واکسن که کمتر از سه ماه از آخرین دز گذشته باشد، مجوز ورود مسافران نوروزی به مازندران است.

وی خاطر نشان کرد: تجربه ۲ سال گذشته نوروز کرونایی نشان می‌دهد که همواره مازندران از پانزدهم فروردین به بعد با اوج‌گیری شیوع کرونا مواجه می‌شد اما در نوروز پیش‌رو برای مقابله با افزایش افسار گسیخته کرونا،مقررات سخت‌گیرانه‌ بهداشتی را برای مسافران نوروزی در نظر گرفتیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران تصریح کرد: در ایام نوروزی ۱۴۰۱ در مبادی ورودی مازندران گروه‌های بهداشتی و انتظامی مستقر خواهند شد و در صورتی که حتی یک نفر از سرنشینان خودرو، واکسن کرونا تزریق نکرده باشند، خودرو برگشت داده خواهد شد و مسافران اجازه ورود به استان را ندارند.

علیپور توصیه کرد که در آستانه آغاز سفرهای نوروزی آن دسته از مسافرانی که مقصد گردشگری آنان مازندران است نسبت به تزریق دزهای تکمیلی واکسن کرونا خود اقدام کنند تا نوروز ۱۴۰۱ برای آحاد مردم بویژه کادر درمان روزهای آرام و بدون مراجعات افراد مبتلا و یا دارای علایم کرونا به درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها باشد.

وی اضافه کرد: رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک باجدیت در دستور کار مسافران نوروزی باشد و طور حتم با اجرای دقیق نکات بهداشتی می‌توان از عید نوروز ۱۴۰۱ بدون افزایش بستری و ابتلای کرونایی به سلامت گذر کنیم.

بیشتر بخوانید:

راهکاری برای کاستن از تصادفات نوروزی: رویدادهای محلی در روستاها برگزار شود

این استان بیشترین تصادفات کشور را دارد

47231

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای مشابه