فرهنگی

محمد سلوکی، حجت‌الاسلام برمایی و رسالت بوذری؛ مجریان سفره افطار تلویزیون

در میان ویژه‌برنامه‌های افطار رمضان ۱۴۰۱ تلویزیون، «زندگی پس از زندگی» که از شبکه چهار پخش می‌شود، ساختار و موضوع جدیدی را انتخاب کرده است و بقیه برنامه‌ها ظاهر و باطن نسبتا مشابهی دارند و در اکثر آن‌ها شاهد مصاحبه با مهمانانی نیکوکار هستیم که تجربیات زندگی‌شان را شرح می‌دهند.

«دعوت» با محوریت کتاب

«دعوت» به تهیه‌کنندگی احسان نیلی و با اجرای حجت‌الاسلام محمد برمایی ویژه‌برنامه افطار شبکه یک است. این برنامه که با محوریت کتاب پخش می‌شود، میزبان شخصیت‌هایی خواهد بود که داستان زندگی‌شان در قالب کتاب به رشته تحریر درآمده است.

علی بحرینی نویسنده «دعوت» و پیمان قانع طراح دکور آن هستند.

«دعوت» کاری از گروه اجتماعی شبکه یک از یکشنبه، ۱۴ فروردین همزمان با نخستین روز از ماه رمضان هر شب ساعت ۱۹ از شبکه یک سیما روی آنتن می‌رود.

ویژه‌برنامه «دعوت» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مجتبی کشاورز، سردبیری محیا اسناوندی و حضور حجت‌الاسلام محمد برمایی، کارشناس خانواده سال گذشته نیز روانه آنتن شد و به مبحث خانواده پرداخت.

«آدم‌های خوب شهر» با موضوع ایتام

فصل چهارم برنامه «آدم‌های خوب شهر» از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

برنامه «آدم‌های خوب شهر» که از رمضان ۱۳۹۸ مهمان لحظات پیش از افطار مخاطبان شبکه دو بوده، امسال و در چهارمین سال پخش خود، با تغییراتی در ساختار، راهی آنتن می‌شود.

این برنامه به روایت زندگی انسان‌های خیری می‌پردازد که کارهای شاخصی در حیطه ایتام انجام داده‌اند. همچنین به سبب ارادت ایرانیان به ساحت امام رضا(ع)، شروع این برنامه با ساعتچی حرم و پرچم مقدس حرم امام رئوف، امام رضا(ع) خواهد بود.

یکی از آیتم‌های این برنامه، نمایش رسم و رسوم رمضان در کشورهای مختلف دنیا است.

«آدم‌های خوب شهر» کاری از گروه خانواده شبکه دو سیما به تهیه‌کنندگی علی‌اکبر کریمی و اجرای محمد سلوکی در ایام ماه رمضان، یک ساعت قبل از افطار، از شبکه دو پخش می‌شود. این برنامه از ۱۴ فروردین روی آنتن می‌رود.

«مثل ماه» در شبکه سه

در شبکه سه، «مثل ماه» با اجرای رسالت بوذری ویژه‌برنامه افطار خواهد بود. این برنامه با دعوت از مهمانانی از حوزه‌های مختلف فرهنگی، دینی و اجتماعی روی آنتن می‌رود.

ویژه‌برنامه افطار شبکه سه سیما با رویکرد مثبت‌نگری، مهربانی و امیدبخشی و تمرکز بر مقولاتی چون ایثار، ازخودگذشتگی و بخشش هر روز از ساعت ۱۹:۰۰ تا اذان مغرب پخش می‌شود.

«زندگی پس از زندگی» در شبکه چهار

«زندگی پس از زندگی» برنامه‌ای درباره مرگ و عالم ماوراء در شبکه چهار سیما برای لحظات افطار است. «زندگی پس از زندگی» روایت افرادی است که در تجربه مرگ تقریبی، از کالبد جسم خارج شدند و عالم برزخ را درک کردند و بازگشتند. در این برنامه با سفر به نقاط مختلف ایران و جهان، مخاطبان برنامه مهمان روایت‌های شگفت‌انگیز تجربه گران‌سنگ مرگ تقریبی می‌شوند.

هر فصل از این برنامه در ۳۳ قسمت ۹۰ دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی و اجرای عباس موزون در گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما تولید شده است.

تاکنون دو فصل از «زندگی پس از زندگی» در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ در ایام ماه رمضان پیش از افطار پخش شده است و فصل سوم در ماه رمضان ۱۴۰۱ پخش خواهد شد.

«جشن رمضان» ۲۵ ساله می‌شود

برنامه قدیمی «جشن رمضان» در بیست و پنجمین سالگرد پخش تلویزیونی، به‌ تهیه‌کنندگی کاوه امیری و اجرای قدسیه صالحی هر شب ساعت ۲۱:۴۰ از قاب شبکه پنج سیما پخش خواهد شد. این برنامه با محوریت گسترش فرهنگ نوع‌دوستی و کمک به نیازمندان در تمامی استان‌ها، سعی دارد تا فرصتی برای مردم خیرخواه کشورمان برای خدمت به نیازمندان فراهم سازند.

«هیوا» هم از ساعت ۲۰ ویژه‌برنامه لحظات عرفانی افطار شبکه پنج سیما است که اجرای آن را عاطفه میرسیدی برعهده خواهد داشت.

بررسی ۳۰ شخصیت در«ضیافت» شبکه قرآن

شبکه قرآن و معارف سیما از ساعت ۱۸:۳۰ با ویژه‌برنامه ضیافت و با هدف معرفی چهره‌ها و شخصیت‌های برجسته جهان تشییع و بررسی ۳۰ شخصیت از علمای دینی مهمان خانه‌های مخاطبان تلویزیون خواهد بود. این برنامه را سیدعلیرضا قوامی اجرا خواهد کرد.

«بی‌انتها»ی نسیم

«بی‌انتها» برنامه‌ای است که برای لحظات معنوی افطار و سحر تدارک دیده شده است و با روایت حامد عسکری ساعت ۱۹ و در آستانه اذان‌ مغرب پخش خواهد شد.

مدافعان سلامت کشور در «ماهِ ماه»

برنامه «ماهِ ماه» ویژه افطار شبکه سلامت، هر روز، به صورت زنده، روی آنتن می‌رود.

ویژه‌برنامه «ماهِ ماه» به‌ تهیه‌کنندگی سیدمحمدحسین پورفاضلی با اجرای اسماعیل باستانی هر شب از ساعت ۱۹ میزبان اهالی جامعه پزشکی و مدافعان سلامت می‌شود.

۲۵۹۲۵۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای مشابه