پزشکی و سلامت

“لانگیا” زیر ذره‌بین متخصصان/ ویروسی که به تازگی در چین شناسایی شده چقدر جدی است؟

گروهی از متخصصان و دانشمندان حوزه علوم پزشکی در جهان اعلام کرده‌اند ویروس جدیدی را به تازگی در چین شناسایی کرده‌اند که از خانواده “هنیپاویروس” است؛ ویروس‌هایی که پیش‌تر سابقه بروز بیماری جدی در میان انسان‌ها را داشته‌اند.

این متخصصان ویروس جدیدی را در شرق چین ردیابی و شناسایی کرده‌اند که از حیوان به انسان منتقل شده و تا زمان انجام این مطالعات، ده‌ها تن را آلوده کرده است.

گزارش‌ها حاکیست که ویروس تازه شناسایی شده موسوم به “لانگیا” و از گونه هنیپاویروس در استان‌های شاندونگ و هنان در شرق چین و عمدتا در میان کشاورزانی که با حیوانات از نزدیک تماس دارند، شیوع داشته است.

بنابر گزارش آناتولی، تاکنون ۳۵ مورد ابتلا به این ویروس در اواخر ۲۰۱۸ تا آغاز ۲۰۲۱ شناسایی شده است. هرچند این موارد ابتلا در این بازه زمانی رخ داده اما، این ویروس در هفته جاری به طور رسمی شناسایی شده است.

گزارش این یافته جدید، توسط گروهی از دانشمندان اهل چین، سنگاپور و استرالیا در هفته‌نامه پزشکی‌ “نیوانگلند” منتشر شده است.

از ۳۵ مورد این بیماری که در چین مشاهده شد ۲۶ مورد به دقت بررسی شده‌اند و مشخص شده است که همهٔ آنها تب داشته‌اند و در برخی موارد با نشانه‌هایی مانند خستگی شدید (۵۴ درصد)، سرفه (۵۰ درصد)، سردرد (۳۵ درصد) و حالت تهوع (۳۵ درصد) همراه بوده است.

محققان متوجه ناهنجاری‌ها و مشکلاتی در کبد (۳۵ درصد) و کلیه (۸ درصد) بیماران مبتلا به این ویروس شدند.

(خبرگزاری ایسنا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای مشابه