دسته‌بندی نشده

شمار مبتلایان وبا در استان کوردستان به ۴۱ نفر افزایش یافت

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کوردستان از افزایش شمار مبتلایان به وبا در این استان به ۴۱نفر خبر داد. در پی تشدید غربالگری افراد دارای علایم بیماری‌های روده‌ای و اسهال، یک مورد دیگر بیمار مبتلا به وبا شناسایی و آمار به 41 نفر رسید.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کوردستان از افزایش تعداد مبتلایان به وبا در استان به ۴۱نفر خبر داد.

فرزام بیدارپور از افزایش تعداد مبتلایان به وبا در استان خبر داد و اظهار داشت: در پی تشدید غربالگری افراد دارای علایم بیماری‌های روده‌ای و اسهال، یک مورد دیگر بیمار مبتلا به وبا شناسایی و آمار به 41 نفر رسید.

وی با بیان اینکه با شناسایی یک مورد جدید امروز، این بیماری به شهرستان بانه نیز سرایت کرد، افزود: افراد مبتلا از شش شهرستان استان کردستان هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کوردستان به تشریح آمار مبتلایان قطعی تشخیص داده شده در استان پرداخت و گفت: در حال حاضر در مریوان 31 نفر، سنندج 3 نفر، سقز 2 نفر، سروآباد 2 نفر و کامیاران 2 نفر و بانه یک نفر به این بیماری مبتلا هستند.

وی با بیان اینکه افراد مبتلا به وبا در استان به صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفته‌اند، اعلام کرد: خوشبختانه تاکنون هیچ مورد درگذشت بر اثر وبا نداشته‌ایم.

بیدارپور یادآور شد: رعایت اصول بهداشتی توسط مردم و پرهیز از مصرف آب و غذای مشکوک و آلوده مؤثرترین راه پیشگیری با بیماری وبا است.  (گزارش از تسنیم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای مشابه