فناوری نوین

راهکار معجزه آسا برای جلوگیری از دسترسی کودکان به اینترنت ناامن!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، SafeSearch تصاویر و محتوای غیراخلاقی را از نتایج جستجوی Google شما مسدود می‌کند و این اطمینان را می‌دهد که بچه‌های شما به چیز مشکوکی برخورد نکنند. علاوه بر این، می توان آن را برای انواع مرورگرها، تبلت ها و دستگاه های تلفن همراه راه اندازی کرد.

اهمیت فیلتر کردن وب برای کودکان چیست؟

اینترنت یک پلتفرم آموزشی فوق العاده برای کودکان است، اما متأسفانه، مملو از تهدیدات آنلاین است که کودکان هرگز نباید در معرض آن قرار گیرند. در کنار محافظت از کودکان در برابر دنیای بیرون، امروزه والدین نیز باید از آنها در برابر دنیای آنلاین محافظت کنند.

کودکان اغلب در هنگام آنلاین بودن در معرض خطر هستند. بدون فیلتر کردن وب و نظارت در محل، کودکان به راحتی می توانند اطلاعات شخصی خود را با عوامل تهدید به اشتراک بگذارند.

SafeSearch به راستی ایمن است؟

SafeSearch از کلمات کلیدی برای فیلتر کردن نتایج جستجو استفاده می کند و از بارگیری صفحات وب سایت هایی که دارای کلمات غیرقابل قبول خاصی هستند جلوگیری می کند. همچنین یک قفل برای SafeSearch وجود دارد که کنترل را به والدین می دهد تا فقط آنها بتوانند تنظیمات را تغییر دهند.

اما درست مانند هر نوع فیلترینگ وب، SafeSearch صد درصد دقیق نیست. برخی محدودیت‌های DNS می‌توانند مانع از مسدود کردن محتوای ذخیره‌شده در مرورگر یا دستگاه شما قبل از فعال کردن SafeSearch شوند. برای اینکه کار کند، می‌توانید کش DNS خود را پاک کنید، اما به خاطر داشته باشید که ممکن است ۲۴ ساعت طول بکشد تا ورودی‌های DNS شما به‌روزرسانی شوند.

چند محدودیت دیگر Google SafeSearch عبارتند از اینکه این فرایند تنها با دو تنظیم روشن و خاموش ارائه می‌شود، امکان اینکه برای وب سایت های خاصی لیست سیاه یا لیست سفید ایجاد کرد وجود ندارد، امکان تنظیم سطح حساسیت وجود ندارد و در نهایت به کوکی ها متکی است و مختص مرورگر است.

چگونه Google SafeSearch را در مرورگر خود راه اندازی کنید؟

راه اندازی Google SafeSearch در مرورگر شما بسیار ساده است. می‌توان آن را برای هر مرورگری راه‌اندازی کرد، اما اگر از چندین مرورگر (Firefox، Internet Edge، Google Chrome یا Safari) استفاده می‌کنید، باید همان مراحل را در هر مرورگر دنبال کنید.

برای فعال کردن آن در هر مرورگری، کافی است با تایپ https://www.google.com/preferences در URL خود به صفحه تنظیمات جستجوی Google بروید.

Google SafeSearch چیست و چگونه می‌توان آن را راه‌اندازی کرد؟

روی کادر Turn on SafeSearch زیر گزینه "SafeSearch filters" در بالا کلیک کنید.

چگونه Google SafeSearch را در تلفن‌همراه اندروید و یا آی‌اواس خود راه اندازی کنید؟

مرورگر انتخابی خود را باز کنید.

با تایپ https://www.google.com/preferences در نوار جستجوی خود به تنظیمات جستجوی Google بروید.

قسمت فیلترهای SafeSearch را پیدا کنید.

روی فیلتر کردن نتایج صریح ضربه بزنید.

Save را در پایین صفحه بزنید.

نتایج جست‌وجو را فیلتر کنید و به کودکان درباره تهدیدات آنلاین آموزش دهید

به منظور ایمن بودن آنلاین، آگاهی والدین و فرزندان از خطرات آن مهم است. با آموزش خود و فرزندانمان در مورد خطرات اینترنت و به کارگیری مکانیسم های فیلترینگ وب، می توانیم به جوانان خود یک تجربه آنلاین تا حدودی امن و آزادی یادگیری بدون هیچ محدودیتی را ارائه دهیم.

41۲۲۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای مشابه