پزشکی و سلامت

جراحی کاهش وزن به تسکین درد مفاصل در افراد چاق کمک می کند

هدف جراحی چاقی کمک به کاهش وزن قابل توجه در بیماران چاق است و اکنون تحقیقات جدید نشان می دهد که بسیاری از افراد می توانند منتظر تسکین درد و تحرک پایدار هم باشند.

به نقل از مدیسن نت، اگرچه بسیاری از بیماران در چند سال اول پس از جراحی چاقی مقداری وزن دوباره به دست می آورند، اما به نظر می رسد مزایای آن برای کاهش درد و بهبود حرکت باقی می ماند. هفت سال بعد، ۴۳ درصد از تقریباً ۱۵۰۰ بیمار شرکت‌کننده در این مطالعه گفتند که درد مفاصل آن‌ها به‌طور قابل‌توجهی کمتر از قبل از عمل جراحی است و تقریباً دو سوم گفتند که عملکرد فیزیکی شان هنوز بهتر است.

«وندی کینگ»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه پیتسبورگ، می گوید: «مطالعات قبلی شواهدی ارائه کرده بودند که روش های جراحی چاقی با بهبودهای بالینی مهمی در درد، عملکرد فیزیکی و بهره وری کار مرتبط است؛ با این حال، بیشتر مطالعات تنها یک تا دو سال شرکت کنندگان را دنبال کردند، در این مرحله شرکت کنندگان در اوج کاهش وزن خود بودند.»

محققان دریافتند بیماران هفت سال پس از دو نوع رایج جراحی چاقی، یعنی بای پس معده یا اسلیو گاسترکتومی، پیشرفت های مهم بالینی در دردهای خاص بدن و مفصل و عملکرد فیزیکی تجربه می کنند.

(خبرگزاری ایسنا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای مشابه