اقتصادی

ثروت پوتین در آتش جنگ سوخت

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در ۳ مارس، دارایی خالص ثروتمندان روسی فوق العاده ثروتمند در فهرست میلیاردرهای بلومبرگ در مجموع ۸۸ میلیارد دلار برآورد شده است که کمتر از ۲۳ فوریه بوده است؛ نگاه دقیق تر به برخی از میلیاردرهای روسی نشان می دهد که این خسارات به بخش های قابل توجهی از دارایی های شخصی این افراد وارد شده است.

وگیت الکپروف، رئیس لوک اویل، مسلماً بزرگترین بازنده بود و بیش از ۶۰ درصد از دارایی شخصی خود را قبل از خارج شدن از فهرست بلومبرگ در ۲ مارس همراه با چهار میلیاردر دیگر روسی که قبلاً فهرست شده بودند، از دست داد.

گفتنی است که سقوط بازار سهام روسیه و فروش دارایی های روسیه در بازارهای بین المللی پس از تهاجم، باعث این ضررهای نجومی برای میلیاردرهای روسی شد.

ثروت پوتین در آتش جنگ سوخت

ارزش سهام لوک اویل که در فهرست لندن قرار دارد، بیش از ۸۰ درصد کاهش پیدا کرده است؛ ثروتمندترین مرد روسیه، ولادیمیر پوتانین، شاهد کاهش بیش از ۵۰ درصدی سهام شرکت خود، نوریلسک نیکل، بوده است و این امر منجر به از دست رفتن ۴.۵ میلیارد دلار از دارایی او تا ۳ مارس شد.

میلیاردر برجسته روسی رومن آبراموویچ که به خاطر قایق بادبانی بزرگ و مالکیت باشگاه لیگ برتر انگلیس چلسی شناخته می شود، از ۲۳ فوریه حدود ۲ میلیارد یا ۱۲ درصد از دارایی خود را از دست داده است.

۲۲۳۲۲۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای مشابه