پزشکی و سلامت

تمام گروه‌های آسیب‌پذیر در تابستان واکسینه می‌شوند/تولید ۳ میلیون دوز واکسن کرونا در تیرماه

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ محمدرضا شانه‌ساز با اشاره به اینکه تا قبل از پایان سال تمام جمعیت هدف واکسینه خواهند شد، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌کنیم تولید واکسن کرونا در تیر ماه به سه میلیون دوز برسد و از شهریور‌ماه این عدد به 10 میلیون دوز در ماه افزایش یابد.

وی با بیان این‌که در تابستان جهشی در تولید و عرضه واکسن‌های ایرانی خواهیم داشت، ادامه داد: تقریباً همه گروه‌های خطرپذیر جامعه در تابستان واکسینه خواهند شد که این افتخار بزرگی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه به زودی واکسن‌های ایرانی در کشور عرضه خواهد شد، افزود: افتخار ما این است که واکسیناسیون را با واکسن‌های داخلی خودمان پیگیری خواهیم کرد، البته این به این معنی نیست که از واکسن‌های خارجی استفاده نخواهیم کرد، بلکه از آن‌ها برای افزایش سرعت واکسیناسیون بهره خواهیم برد.

معاون وزارت بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر بین کشورهای دنیا رقابت بزرگی برای خرید واکسن وجود دارد، گفت: در حوزه داروی وارداتی و واکسن، هنگام انتقال ارز، انواع اقسام سخت گیری‌ها و شیطنت‌ها با بهانه تحریم صورت می‌گیرد و اجازه نمی‌دهند واکسن و داروی مورد نیاز مردم را به راحتی وارد کشور کنیم، همینطور در تهیه محیط کشت و مواد مورد نیاز برای تهیه واکسن و تجهیزات مرتبط که کشورهای بسیار محدودی تولیدکننده آنها هستند نیز نقل و انتقال پول بسیار با دشواری همراه است.

وی خاطرنشان کرد: برای تولید نیازمندی‌های خود با اتکا به تولید داخل برنامه‌ریزی داریم و شرکت‌های دانش‌بنیان ما به کمک آمده‌اند و حتی در حوزه تولید محیط کشت و سایر اقلام مورد نیاز در تولید واکسن هم ورود کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای مشابه