پزشکی و سلامت

تصاویر | داس روی گردن هویت زن خون آشام را لو داد!

جسد با کلاه ابریشمی بر سر ، احتمالا متعلق است به یکی از اشراف زادگان اما نوع دفن غیر معقول پی برده اند که احتمالا این جسد متعلق به یک خون آشام است. دندان های بیرون زده نیش و البته داسی که به صورت عمودی روی گردن و سینه جنازه قرار داشته نشانه هایی هستند که حکایت از مجازات این زن در قرون وسطی به جرم خون آشام بودن دارد. سرپرست تیم باستان شناسی مشغول در دهکده پین اعتقاد د ارد داس طوری قرار گرفته تا اگر جنازه زنده شود ، داس گردنش را قطع کند.»

تصاویر | کشف جسد زن خون آشام

ایسنا در ترجمه این خبر نوشته است:« باستان‌شناسان همچنین معتقدند وجود قفل بزرگی روی پای چپ این اسکلت به نحوی نمادین از غیرممکن بودنِ بازگشت به زندگی حکایت دارد.

تصاویر | کشف جسد زن خون آشام

افسانه‌هایی که درباره بازگشت مردگان از مرگ در اروپای شرقی روایت شده است، به قرن یازدهم میلادی برمی‌گردد؛ برخی از مردم نگران بودند که اجساد در قالب هیولاهای خون‌آشام از گور بلند شوند و زندگی افراد عادی را به خطر بیندازد.در این منطقه، کشف اجسادی که جمجمه ‌آن‌ها با میله آهنین یا تکه چوبی شکسته شده باشد،‌ غیرعادی نیست. مردم در آن دوره فکر می‌کردند این کار می‌تواند یکی از راه‌های مرگ همیشگی اجساد باشد.

تصاویر | کشف جسد زن خون آشام

در بخشی از نقاط این قاره، به ویژه در بین مردم «اسلاو»،‌ اعتقاد به وجود خون‌آشام‌ها به حدی گسترش پیدا کرده بود که وحشت شدیدی را در بین مردم رواج داده بود، حتی برخی از کسانی که مظنون به خون‌آشام بودند در آن دوره اعدام شدند.

4141

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای مشابه