پزشکی و سلامت
موضوعات داغ

بستری‌های کرونایی گیلان ۴ و نیم برابر شد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، قدرت سرایت ویروس کرونا را بسیار بالا دانست و گفت: در بسیاری از کشور‌های اروپایی و همسایه بیماری اوج گرفته و در برخی از استان‌های کشور نیز شاهد افزایش روند مبتلایان هستیم

سخنگوی علوم پزشکی گیلان، از افزایش ۴.۵ برابری بستری‌های کرونایی گیلان نسبت به دهه اول تیر خبر داد و تصریح کرد: هفته اول تیر بستری‌های ما به ۱۳ نفر رسید و اکنون شاهد بستری ۵۹ نفر هستیم.

فردین مهرابیان از بستری شدن ۲۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا طی شبانه روز گذشته خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر ۵۹ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان‌های گیلان بستری هستند و حال هشت نفر وخیم است.

وی از افزایش ۴.۵ برابری بستری‌های کرونایی گیلان نسبت به دهه اول تیر خبر داد و تصریح کرد: هفته اول تیر بستری‌های ما به ۱۳ نفر رسید و اکنون شاهد بستری ۵۹ نفر هستیم لذا یک شهرستان نارنجی، چهار شهرستان زرد و ۱۲ شهرستان آبی داریم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، قدرت سرایت ویروس کرونا را بسیار بالا دانست و گفت: در بسیاری از کشور‌های اروپایی و همسایه بیماری اوج گرفته و در برخی از استان‌های کشور نیز شاهد افزایش روند مبتلایان هستیم.

مهرابیان، با بیان اینکه گیلان به واسطه شرایط اقلیمی پذیرای مسافران از جای جای کشور بوده و تردد‌های تابستانی به استان زیاد است، افزود: در صورت عدم رعایت موازین بهداشتی شاهد تداوم روند افزایشی مبتلایان و بستری‌ها خواهیم بود.

وی از مردم خواست در صورت عدم تزریق یا تکمیل واکسیناسیون به مراکز علوم پزشکی مراجعه کنند و یادآور شد: همچنان دستورالعمل‌های بهداشتی را جدی بگیرید و در اماکن سربسته و شلوغ حتما از ماسک استفاده کنید. (گزارش از ایسنا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای مشابه