پزشکی و سلامت

بروز نشانه‌هایی از گذر تدریجی از روزهای سخت کرونایی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان سمنان از وجود و بروز نشانه‌های خوبی در خصوص گذر تدریجی از روزهای سرخ کرونایی اخیر خبر داد.

دکتر کامران قدس ۲۶ مردادماه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: به‌نظر می‌رسد که در حال عبور از شرایط قرمز کرونایی هستیم.

این پزشک فوق‌تخصص توصیه کرد: علی‌رغم وجود این نشانه‌ها از عموم مردم در خواست می‌شود که همچنان شیوه‌نامه‌های بهداشتی را جدی گرفته و هرگز نسبت به ویروس کرونا ساده‌انگار نباشند.

دبیر ستاد استانی مقابله با کروناویروس با اشاره به بستری شدن ۶۶ بیمار جدید مثبت مبتلا به کووید۱۹ در بیمارستان‌های تحت پوشش این دانشگاه در یک هفته اخیر افزود: با توجه به کاهش تست‌های مثبت کرونایی بر اساس اعلام مراکز تشخیصی – آزمایشگاهی زیرپوشش این دانشگاه، تعداد تست‌های مثبت در حال کاهش است و این نشانه خوبی برای گذر تدریجی از روزهای کرونایی است. البته با این حال مردم باید همچنان نسبت به تکمیل دز یادآور واکسن کرونا و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و به ویژه استفاده از ماسک جدیت داشته باشند.

وی با اشاره به تغییر رنگ‌بندی‌های کرونایی استان سمنان براساس اعلام رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش خاطرنشان کرد: خوشبختانه وضعیت شهرستان مهدیشهر از قرمز به زرد، شهرستان‌های سمنان و شاهرود از قرمز به نارنجی و شهرستان گرمسار از زرد به نارنجی تغییر وضعیت داده‌اند.

(خبرگزاری ایسنا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای مشابه