فرهنگی

برندگانِ جشنواره فیلم ترایبکا معرفی شدند

به گزارش ایندی‌وایر، فیلم سینمایی «دختر خوب جِین» به نویسندگی و کارگردانی سارا الیزابت مینتز موفق به کسب جایزه اصلی (Founders Prize) برای بهترین فیلم داستانی آمریکایی شد

فیلم «دختر خوب جین» داستان نوجوانی را دنبال می کند که مدرسه را ترک می‌کند و عاشق یک فروشنده مواد مخدر کاریزماتیک می شود. «راین اسپنسر» بازیگر اصلی نقش جین در این فیلم نیز جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره را به خود اختصاص داد.

در بخش بخش مسابقه بین الملل بیست و یکمین دوره جشنواره فیلم ترایبکا که نیکی کریمی کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگر سینمای ایران در کنار «روزانا آرکِت»، «لوسی بوینتون»، «آنتونی ادواردز»، «ازازل جیکوبز» اعضای هیات داوران آن را تشکیل می‌دادند در نهایت فیلم «ژانویه» به نویسندگی و کارگردانی «ویستورس کاریس» از لتونی جایزه اصلی را به خود اختصاص داد.

جشنواره فیلم ترایبکا در سال ۲۰۰۲ توسط «رابرت دنیرو» و «جین رُزنتال» در واکنش به رویداد حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ به برج‌های مرکز تجارت جهانی به منظور هم‌دردی با بازماندگان واقعه در محله ترایبکا در منتهن بنیان گذاشته شد. این جشنواره پس از چند سال برگزاری به جشنواره‌ای معتبر و بین‌المللی تبدیل شده است.

بیست و یکمین جشنواره فیلم ترایبکا امسال از ۸ تا ۱۹ ژوئن (۱۸ تا ۲۹ خرداد) برگزار می‌شود.

۵۷۵۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای مشابه