پزشکی و سلامت

امیدی تازه برای درمان سرطان؛ توسعه دستگاه پوشیدنی که روی اندازه تومور نظارت می‌کند

مهندسان دانشگاه استنفورد در دستاوردی قابل توجه، دستگاهی کوچک و مستقلی با سنسور‌های انعطاف‌پذیر ساخته‌اند که می‌تواند به پوست بچسبد و روی تغییر اندازه تومور‌ها نظارت کند. این دستگاه غیرتهاجمی که از باتری بهره می‌برد، حساسیتی به اندازه ۱۰ میکرومتر دارد و می‌تواند نتایج را به صورت بی‌سیم و لحظه‌ای و تنها با فشردن یک دکمه به اپ مخصوص گوشی‌های هوشمند بفرستد. با این دستگاه می‌توان درمان‌های بالقوه برای کاهش اندازه تومور‌ها را با سرعت و اطمینان بالا مورد بررسی قرار داد

مهندسان دانشگاه استنفورد در دستاوردی قابل توجه، دستگاهی کوچک و مستقلی با سنسورهای انعطاف‌پذیر ساخته‌اند که می‌تواند به پوست بچسبد و روی تغییر اندازه تومورها نظارت کند. این دستگاه غیرتهاجمی که از باتری بهره می‌برد، حساسیتی به اندازه 10 میکرومتر دارد و می‌تواند نتایج را به صورت بی‌سیم و لحظه‌ای و تنها با فشردن یک دکمه به اپ مخصوص گوشی‌های هوشمند بفرستد.

این دستگاه که FAST یا بطور کامل «Flexible Autonomous Sensor measuring Tumors» به معنای «سنسور مستقل انعطاف‌پذیر اندازه‌گیری تومورها» نام دارد، روشی کاملا جدید، سریع‌، ارزان و دقیق برای آزمایش اثربخشی داروهای سرطان به حساب می‌آید. در مقیاس بزرگتر، این دستگاه می‌تواند مسیرهای جدیدی برای درمان سرطان ایجاد کند. جزئیات مربوط به این دستگاه در ژورنال «Science Advances» منتشر شده است.

(خبرگزاری انتخاب)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای مشابه