پزشکی و سلامت

اجرای تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری پس از ۱۵سال/تاسیس کلینیک‌های مراقبت تسکینی؛ بزودی

معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اینکه معاونت پرستاری در دولت سیزدهم برنامه خود را بر سه محور مطالبات، توسعه و ایجاد کلینیک‌ها و تخصصی سازی متمرکز کرده است، گفت: اجرای قانون تعرفه ‌گذاری خدمات پرستاری پس از ۱۵سال، ایجاد کلینیک‌های پرستاری و پیگیری بیمار و افزایش انجمن‌ های تخصصی پرستاری از ۲ به ۶ انجمن در این محور صورت گرفته است.

دکتر عباس عبادی، ضمن تشریح عملکرد معاونت پرستاری در یکسال نخست دولت سیزدهم، اظهار کرد: قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری پس از ۱۵ سال در ۵ تیرماه جاری مصوب و ابلاغ شده و در این راستا، میزان ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار در بودجه سال ۱۴۰۱، دیده شد.

وی افزود: در حال حاضر نیز ارزش نسبی خدمات پرستاری به تصویب هیات وزیران رسیده و دستورالعمل رسیدگی به اسناد تعرفه بسته خدمات و مراقبت‌ های پرستاری نیز توسط دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت در تیرماه سال جاری ابلاغ شد.

دکتر عبادی با بیان اینکه تدوین دستورالعمل اجرای تعرفه‌ های خدمات پرستاری در HIS منجر به اجرایی شدن کدهای مربوطه شده است، گفت: تدوین دستورالعمل بازتوزیع کارانه پرستاران مشمول قانون تعرفه گذاری نهایی شده و به زودی ابلاغ می ‌شود که براساس آن امیدواریم از مهرماه پرداختی پرستاران با احتساب معوقه از ابتدای فروردین ماه سال جاری براساس قانون تعرفه ‌گذاری صورت گیرد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت همچنین از ابلاغ دستورالعمل نحوه آنکالی کادر پرستاری در بیمارستان ها خبرداد و افزود: این دستورالعمل در راستای نظام‌ مند کردن نحوه پرداخت به حضور کارکنان آنکال کادر پرستاری شاغل در بیمارستان‌ ها و به ‌منظور ارائه به موقع خدمات و مراقبت ‌های با کیفیت در خارج از وقت اداری مقرر و یا ایام تعطیل (موضوع تبصره ۱ ماده ۸۷ آیین ‌نامه اداری و استخدامی کارمندان غیرهیأت علمی) تدوین و  ابلاغ شد.

(خبرگزاری ایسنا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای مشابه