پزشکی و سلامت

ابتلای ده‌ها کودک هندی به تب گوجه فرنگی

هفته نامه پزشکی لنست در گزارشی اعلام کرد تاکنون ۸۲ مورد ابتلای کودکان زیر پنج سال به یک بیماری ویروسی موسوم به “آنفلوآنزای گوجه فرنگی” در هند به ثبت رسیده که نگرانی های جدیدی را در این کشور به وجود آورده است.

به گزارش ایسنا، اولین مورد ابتلا به این ویروس در تاریخ شش مه سال جاری میلادی (۲۰۲۲) در ایالت “کرالا” در هند شناسایی شده که از آن تاریخ تاکنون ۸۲ کودک به آن مبتلا شده اند.

آنفلوآنزای گوجه فرنگی که به “تب گوجه فرنگی” نیز معروف است به دلیل اینکه منجر به بروز تاول های قرمز و دردناکی در سراسر بدن می‌شود، با این نام شناخته شده است. این تاول ها همچنین شبیه تاول هایی است که ویروس آبله میمونی در بدن بزرگسالان به وجود می آورد.

بر اساس گزارش هفته نامه پزشکی لنست، آنفلوآنزای گوجه فرنگی یا تب گوجه فرنگی پس از ابتلای کودکان زیر پنج سال به این ویروس در هند گسترش یافت. همچنین از آنجایی که سیستم ایمنی بزرگسالان به طور کلی قوی تر از سیستم ایمنی کودکان است، این عفونت در آنها به ندرت تشخیص داده می شود.

علائم آنفلوآنزای گوجه فرنگی شبیه علائم کووید۱۹ است و معمولاً با بدن درد، تب و خستگی شروع می شود. علائم دیگر این بیماری نیز عبارتند از: تورم مفاصل، حالت تهوع، اسهال، کم آبی بدن، درد مفاصل و تب بالا.

(خبرگزاری ایسنا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای مشابه