اقتصادی

آتش به جان کانادا افتاد؛ نفت خام جهش کرد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، قیمت نفت خام برنت در بعدازظهر امروز ۰.۶۹ درصد افزایش یافت و به ۷۶ دلار و ۹۵ سنت در هر بشکه رسید و هر بشکه نفت خام وست‌تگزاس نیز با افزایش ۰.۸۴ درصدی به ۷۲ دلار و ۶۷ سنت رسید.؛ زیرا استان تولیدکننده نفت آلبرتا شاهد هوای گرم و خشک تر است و باعث افزایش آتش سوزی های جنگلی می شود. هنوز بیش از ۳۰۰۰۰۰ بشکه در روز تولید نفت کانادا به دلیل آتش سوزی عقب افتاده است.

سنت اونگه، مسئول آتش‌سوزی آلبرتا، بعدازظهر یکشنبه گفت:« دوره اوج، یعنی زمانی که دما در بالاترین حد خود قرار دارد و سوخت‌ها در خشک‌ترین حالت خود قرار دارند، هنوز در مقابل ما است. خیلی زود است که بگوییم چه زمانی اوج این فصل آتش سوزی را خواهیم دید.»

آتش به جان کانادا افتاد؛ نفت خام جهش کرد

در ایالات متحده، ذخایر نفت خام ۱ درصد کمتر از میانگین پنج ساله در این زمان از سال به ۴۶۲.۶ میلیون بشکه رسیده‌است.

بازار همچنین به برنامه های کاهش تولید اوپک پلاس چشم دوخته است که قرار بود از اول ماه مه اجرایی شود، با این گمانه زنی ها مبنی بر اینکه این گروه به کاهش تولید ادامه خواهد داد تا قیمت ها را تقویت کند.

در همین حال، نگرانی‌ها از رکود اقتصادی، افزایش قیمت نفت را محدود می‌کند، زیرا بحث‌ها در مورد محدودیت سقف استقراض ایالات متحده تاکنون حل نشده است. خزانه‌داری ممکن است برای پرداخت بدهی‌های خود با کمبود بودجه مواجه شود و این امر منجر به زیان قابل توجهی در تولید و مشاغل خواهد شد.

۲۲۳۲۲۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای مشابه