پزشکی و سلامت

مراقب این علائم در اطرافیان خود باشید

تشخیص و درک علائم و نشانه‌های حاکی از تصمیم یک فرد برای اقدام به خودکشی از سوی اطرافیان او می‌تواند به حفظ جان یک نفر کمک کند.

دکتر “گیلیان اشمیتز”، رئیس کالج پزشکان اورژانس آمریکا در این باره می‌گوید: پزشکان اورژانس با افراد زیادی مواجه هستند که در سکوت با مشکلات سلامت روان دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی تاکید کرد: یکی از تاثیرگذارترین کارهایی که هر فرد می‌تواند برای جلوگیری از یک فاجعه انجام دهد این است که نشانه‌های مشکل را تشخیص داده و مکالمه را شروع کند. صحبت در مورد سلامت روان اولین گام مهمی است که می تواند برای کسی که به کمک نیاز دارد حائز اهمیت باشد.

اداره خدمات بهداشت روانی و سوء مصرف مواد (SAMHSA) اعلام کرد: در سال ۲۰۲۰ هر ۱۱ دقیقه یک نفر در ایالات متحده به دلیل اقدام به خودکشی جان خود را از دست داد.

فاکتورهای خاصی وجود دارد که ممکن است فرد را در معرض اقدام به خودکشی قرار دهد. برخی فاکتورهایی که ممکن است این خطر را افزایش دهند شامل اختلالات شخصیتی، اختلالات مربوط به مصرف مواد و الکل، احساس ناامیدی، رفتارهای پرخاشگرانه، سابقه تروما یا ابتلا به برخی بیماری‌ها میشود.

به گفته کارشناسان، گوشه ‌گیری ناگهانی از خانواده یا دوستان، بروز تغییرات خلقی شدید، خشم، بروز رفتارهای انتقام ‌جویانه و تجربه میزان غیرطبیعی از اضطراب یا آشفتگی از دیگر علائم هشدار است.

(خبرگزاری ایسنا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای مشابه