امور مجلس

سردار کوثری : توافق؟ بدون لغو و راستی آزمایی همه تحریم ها ، هرگز

اسماعیل کوثری درباره روند مذاکرات وین، اظهار داشت: آمریکایی‌ها در برجام خلف وعده کردند و برخلاف قوانین بین المللی به هیچیک از تعهدات خود پایبند نبودند.

وی بیان کرد: مقامات آمریکا نشان دادند که حتی به امضا و وعده خود هم پایبند نیستند و از برجام خارج شدند. آنان برای آنکه به برجام بازگردند، باید به ایران امتیاز دهند و به تعهدات خود عمل کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به همه وعده‌های خود عمل کرد، اما طرف غربی با عدم پایبندی خود باعث شد که برجام سودی برای کشورمان نداشته باشد.

کوثری تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران و ملت ما در این سال‌ها در مقابل غربی‌ها و به ویژه آمریکا به خوبی ایستادگی کردند و نشان دادند که با مقاومت و ایستادگی می‌توانند بسیاری از مشکلات خود را حل و فصل کنند.

گزارش روزنامه انگلیسی از تلاشی «فوق‌العاده مفید» با چراغ خاموش / ماموریت دشوار کشور میانجی ایران و آمریکا

بیشتر بخوانید:

وی افزود: از سوی دیگر، ما به غربی‌ها نشان دادیم که باید به توافق و تعهد خود احترام بگذارند و پایبند باشند. اخذ تضمین و راستی‌آزمایی لغو تحریم‌ها از این جهت مهم است که کشورهای غربی عضو برجام به وعده‌های خود عمل نکردند و ما این بار باید از آنان تضمین بگیریم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تصور دشمنان آن است که تحریم‌های اقتصادی کشورهایی چون آمریکا علیه ایران باعث شده است که ما دچار مشکلات متعددی شویم، این در حالی است که ما با تکیه بر توان داخلی خودمان و خنثی‌سازی تحریم‌ها بر بسیاری از مشکلات فائق آمدیم و باز هم این روند را ادامه می‌دهیم و اجازه نخواهیم داد که تحریم‌های دشمن مانع پیشرفت و رشد کشورمان شود.

وی تاکید کرد: آمریکا و کشورهای غربی بیشتر از جمهوری اسلامی ایران به مذاکرات و توافق احتیاج دارند. حرف ما آن است که تا زمانی که همه تحریم‌های جمهوری اسلامی ایران لغو نشود و طرف غربی تعهد و تضمین ندهد، توافقی انجام نخواهد شد.

۲۱۲۳۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای مشابه