پزشکی و سلامت

زیرسویه قنطورس خطرناک است؟

استاد دانشگاه ایالتی آرکانزاس که زیرسویه جدید امیکرون را ارزیابی می‌کند، معتقد است این زیرسویه تا ۱۷ جولای در ۱۵ کشور از جمله هفت ایالت در ایالات متحده مشاهده شد.

به نقل از هلث، سازمان بهداشت جهانی اظهار کرد این زیرسویه را از نزدیک زیر نظر دارد. البته متخصصان بیماری‌های عفونی می‌گویند هنوز دلیلی برای هشدار وجود ندارد اما باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

اگرچه این زیر سویه امیکرون در بسیاری از کشورهای دیگر به جز هند شناسایی شده اما هیچ نشانه‌ای از گسترش این بیماری در آن کشورها وجود ندارد و در این مقطع زمانی هر گونه نگرانی در مورد این زیرسویه نابجاست.

دکتر راجندرام راجنارایانان، دستیار رئیس تحقیقات و دانشیار دانشگاه ایالتی آرکانزاس و ارزیابی‌کننده زیرسویه BA.۲.۷۵، می‌گوید: هنوز از وجود این زیرسویه وحشت نمی‌کنم اما نگران گسترش آن است و به نظر وی در حال حاضر سریع‌تر از زیرسویه BA.۵ امیکرون در هند در حال گسترش است.

وی پیش‌بینی می‌کند BA.۲.۷۵ در بریتانیا(جایی که قبلا نیز وجود داشته است) بیشتر گسترش پیدا کند؛ سپس در ایالات متحده افزایش یابد.

این محقق تا ۱۷ جولای فقط ۱۴ مورد ابتلا را در هفت ایالت کالیفرنیا، ایلینوی، نیویورک، کارولینای شمالی، تگزاس، واشنگتن و ویسکانسین شناسایی کرده بود.

(خبرگزاری ایسنا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای مشابه