پزشکی و سلامت

در تاریکی نمی‌خوابید؟ حتما این مطلب را بخوانید

دانشمندان می‌گویند در صورتی که می‌خواهید از بیماری‌های قلبی و دیابت جلوگیری کنید، پرده‌ها را بکشید و تمامی چراغ‌ها را خاموش کنید.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد عدم جلوگیری از ورود نور به محل استراحت در هنگام خواب، می‌تواند ضربان قلب شما را به سطح ضربان قلب در روزهنگام برساند؛ همچنانکه ممکن است به چگونگی پاسخ بدن شما به انسولین در صبح روز بعد تأثیر بگذارد.

دانشمندان «دانشگاه نورث وسترن» در ایالت ایلینوی آمریکا اعلام کردند هر دوی این عوامل (کشیده نشدن پرده‌ها و خاموش نبودن چراغها) می‌تواند به شکلی بالقوه، خطر دیابت و بیماری قلبی را افزایش دهد.

بر پایه این گزارش، آزمایش روی ۲۰ فرد بزرگسال نشان داد تنها یک شب ماندن «در معرض نوری متوسط» سبب می‌شود بدن اثراتی مضر را تجربه کند. دانشمندان دریافتند تنها اندکی نور می‌تواند بدن را در حالت هشدار قرار دهد.

اتاق خواب

بر اساس یافته این محققان، دانشمندان از مردم می‌خواهند تا به بررسی روشنایی اتاق خواب خود بپردازند. دکتر «فیلیس زی» (Phyllis Zee) از محققان این پژوهش می‌گوید: اگر شما می‌توانید همه چیز را (به هنگام خواب) به درستی ببینید، احتمالا نور خیلی زیاد است.

او در این ارتباط می‌گوید افرادی که به دلایلی به هنگام خواب نیاز به اندکی نور دارند، به طور مثال افراد مسن که نیاز به نور دارند تا زمین نخورند، باید از نوری کم نزدیک به زمین استفاده کنند.

همچنین باید گفت خواب بد شبانه با مشکلات دیگری از جمله چاقی و افسردگی مرتبط است.

4747

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای مشابه